DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Cepelsnakes-Chov krmných hlodavců

Myši

Chov myší

 

Chovem bílých  laboratorních myší se zabývám od roku 2000.V té době jsem používal bedny T 3 pro skupinu 1,4-5 (1 samec a 4-5 samic) a jako krmivo výhradně používal granule pro myši.No, abych se přiznal, tak jsem moc spokojený nebyl, protože reprodukce byla minimální. Proto jsem začal zkoušet různé krmiva a chovné myši, ale pořád to bylo skoro stejné, nějaké odchovy byly, ale nebylo to pravé ořechové.V roce 2004 jsem zkusil úplně novou variantu chovu, kterou mi poradil kamarád a od té doby se to začalo zlepšovat.

       
 V prvé řadě jsem vyměnil bílé myši za barevné a zrušil chov v bednách T 3, které se mi neosvědčili i při chovu barevných myší. Samozřejmě toto je pouze můj názor a moje zkušenost. Tím se nechci dotknout výrobců ani chovatelů, kteří v těchto chovných zařízeních mají úspěšné chovy. Sám tyto bedny používám k chovu mastomyší a potkanů.
Myši chovám v malých akváriích ve skupince 1,2 . Víko akvária tvoří svařované pletivo o velikosti ok 10 x 10 mm a je přes něj dovnitř akvária prostrčená napáječka. Jako podestýlku používám hobliny, nejlépe smrkové , protože buk a dub je příliš tvrdý a borovice je více mastná, takže hůř absorbují močovinu .Krmím vlastní namíchanou směsí obilí, granulí a semen. Důležitou součástí chovu je evidence.Někdo možná namítne proč papírovat i u myší ,ale pokud chcete mít kvalitní chov, musíte vědět kolik má skupina měsíčně mláďat a při několika měsíčním (cca 2-3 měsíce) poklesu skupinu měním.


  


 

 

Složení krmiva:

 

3 díly pšenice                                                                          

3 díly ječmene

3 díly ovesných vloček

1 díl granulí pro myši (malé aby propadly okama v pletivu)

1 díl slunečnice

1 díl lněného semínka    

                                                                  
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek